Yaşasın pandalar!

Yaşşasın!!

İşte günün en güzel haberi!

Panda artık “nesli tehlikede olan” bir hayvan değil!

WWF*’nin de logosunda bulunan, dünyanın en tatlı hayvanlarından biri sayabileceğimiz pandacıkların artık nesli tükenmiyormuş!
Bu müjdeli habere eşlik edecek görseli aramak için internete bakan bu zavallı yazarınızın, maruz kaldığı aşırı dozda sevimlilik nedeniyle bir süreliğine kendinden geçtiği doğrudur.
Kendinizi mutsuz, depresif hissediyorsanız internete girin ve “panda” yazın. Sonucu sonra bize söylersiniz.

Ciddili habere gelirsek:
Bilim, siyasi irade ve yerel toplulukların yıllar süren özverili ortak çabası sonuç verdi ve pandalar nesli tükenmekte olan hayvanlar listesinden çıkarıldı. Durum hala süper değil, “kırılgan” listeye geçti pandalar ama bu da büyük bir başarıdır. Bu, insanoğlunun eğer isterse güzel şeyleri de başarabileceğinin kanıtı.

Pandaları kurtarma çalışmaları aynı zamanda koca koca bambu ormanlarını, nehirleri ve bu orman ve nehirlerin etrafında yaşayan kimbilir kaç adet canlı türünü de kurtardı! Doğada herşey birbirine görünmez iplerle bağlı, bir parçasını kurtarınca diğeri de kurtuluyor. Bir olmayınca diğeri de yok oluyor.

Darısı diğer nesli tehlikede olan hayvanların başına!

*WWF = World Wildlife Fund

 

The following two tabs change content below.

Tılsımlı Kuark

Beğendiği bilimsel haberleri kendi çapında paylaşırken bir gün, “Gel burada paylaş, bir işe yarasın,” dediler. O gün bugündür yazıyor işte. Durduramıyoruz. Mühendis ama gönlü sosyal bilimlerde. Işığı çok sever. Bir de Solvay Konferansı’na katılmak isterdi çünkü bütün favori insanları orada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.