Elon Musk reyiz evi üstümüze yapar mı? :)

 

Reyiz anlatırken

Elon Musk Reyiz çatıyı kapattı. Resimde gördüğünüz evin çatısı, her biri ayrı ayrı üretilmiş birer güneş paneli olan kiremitler ile kaplı, komple hem de.
Geçtiğimiz Cuma günü mütevazi bir sunumla dünyaya açıkladığı güneş-paneli-kiremitleri ile tüm evinin çatısını kaplayacak, çatıdan Powerwall 2.0 depolama aygıtına aldığı elektrik ile evin tüm enerjisini sağlayacak ve bir de sabahleyin işe gitmek için bineceği Tesla’sını şarj edecek.

Örnek solar ev

“Bu bir nevi bütünleşik gelecek” diyor reyiz, “Elektrikli bir araba, bir Powerwall ve güneş enerjili çatı. Kilit nokta, güzel, satın alınabilir ve sorunsuz şekilde bütünleşik olması.”
Çarpışma testinde de normal kiremitlere üstün olduğu görülen ve dört ayrı tarzda sunulan güneş-paneli-kiremitlerin seneye yaza piyasaya çıkması bekleniyor.

 

Powerwall

 

Çarpışma testi
The following two tabs change content below.

Tılsımlı Kuark

Beğendiği bilimsel haberleri kendi çapında paylaşırken bir gün, “Gel burada paylaş, bir işe yarasın,” dediler. O gün bugündür yazıyor işte. Durduramıyoruz. Mühendis ama gönlü sosyal bilimlerde. Işığı çok sever. Bir de Solvay Konferansı’na katılmak isterdi çünkü bütün favori insanları orada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.