Kim Lan Bunlar?

Yazarlar, Yazarlarımız

Tılsımlı Kuark
Beğendiği bilimsel haberleri kendi çapında paylaşırken bir gün, “Gel burada paylaş, bir işe yarasın,” dediler. O gün bugündür yazıyor işte. Durduramıyoruz. Mühendis ama gönlü sosyal bilimlerde. Işığı çok sever. Bir de Solvay Konferansı’na katılmak isterdi çünkü bütün favori insanları orada.
Bilgecan Dede
Hukuğa kafası basmadığından meslek okuluna gitti bu. Ondan sonra gâvur bir ustanın yanına çırak verdiler eli iş tutsun diye, çok şükür ustalığını kazanmış ondan, şimdi de usta olmuş çalışıyor. Eli yüzü düzgün biriyle de evermişler. Ben diyorum, “Bak ileride torun combalak olacak, gel bir şirkette işe başla.” Ama dinlemiyor ki, asi biraz bu.
Bilim Ne Güzel Lan!
“Sayfayım ben!!!”
Hafız Lakyab
BNGL'nin ilk zamanlarında şakalı komiklikli yazılarını esirgemeyen Hafız son zamanlarda yatış pozisyonuna geçerek yattığı yerden Civilization’dır, Europa Universalis’tir oyunlara sardırmıştır. Eğer bir gün dünyayı ele geçirebilirse uzmanı olmadığı konularda yazılarına devam edecektir. Ayrıca, şarkıları tersten söyleyebildiğini biliyor muydunuz?
Ali Nesin
Ali Nesin'in izniyle, yazılarını siteye eklemek için açılmış bir hesaptır. Okuduğunuz Ali Nesin yazılarına karşılık Nesin Vakfı'na bağışta bulunursanız seviniriz. Bu yazıları da içeren kitapları Nesin Yayınevi'nden elde edebilirsiniz.
Firuze Şenbilim
Alpha Zulu Papa. Sosyoloji dövüş sporcusu. BNGL’yi dojo bellemiş, Marx bir ki, hop bir ki, Bourdieu Durkheim Weber diye eğleniyor. Patates yer, bizi sever, bi de guş besler. (Freud’la yaklaşmayın.) iletişim: sosyal@bilimnegüzellan.net
Ufuk Gökçek
“Gel de tıp hakkında yazı yaz,” dediler, daha gelmeden bir yazı yazdı. Fakat sonra kendisini gören olmadı. Boş zamanlarında tıp okuyor, kalan zamanlarında ne yaptığını kimse bilmiyor. Bilimi sever, sahtebilimden nefret eder, birayı ise daha çok sever.
Ferdi Özkütle
Uğur Efem
EcoCamus
Buraya bakarlar; id est, Ankaralı. Ne mezunusun deyince "Psikoloji" diyenlere "Ben de Psikoloji çok istiyordum" dememek için toplumun çoğundan farklı olarak diploma almıştır. Robotları koruma ve yaşatma derneğinde zihin teorisi üzerine çalışmakta. Boş zamanlarında kimsenin çekmeye değer görmediği anların fotoğraflarını çeker.
Ayarsız Reosta
Alper Dündar
Ünlü filozof Mourinho'nun da dediği gibi, jokey olmak için önce at mı olmak gerekir?
Mehmet Ali Özgündüz
Eski bir beyaz yakalı, yeni bir pijamalı evden çalışan olarak ekibin bilim dışındaki her şeyle ilgili fikir sahibi olan "sözelcisi."
Deniz Kılıç
Kazma Prutkov
Egemen Gorcek

Patronlar da bunlar:

Can
BNGL ilk kez Facebook sayfası olarak kurulurken, “Olm akademisyensin, bilim milim anlarsın bu işlerden. Gel bak böyle bir şey yapmak istiyoruz,” diye kandırıldı, kurucu üyeler arasında yer aldı. Bizimle iletişime geçtiğinizde ciddi cevaplar alırsanız Can’a denk gelmişsinizdir büyük ihtimalle.
Miles Dyson
Bir gün eski T-800’e ait sinir ağı modülünü buldu ve dünyayı değiştirdi. SkyNet yüzünden dünyanın sonu geldi, insanlar ve makineler arası savaş başladı. Yok yok daha değil, daha var; ama gün gelecek yapacak bunu. Robotikçi bu arkadaş, web sitemizi de bu yaptı. Bi’ problem varsa buna konuşun.
Settie
“O öyle yazılmaz, şunu da düzeltsenize,” diye diye kendini resmî redaktörümüz olarak atadı. Boş zamanlarını sitede yazım hatası aramakla geçiriyor.
Caner Kişisi
Persona non grata. Ne kadar uzağa bıraksak da geri dönüyor. Ne yazık ki sayfanın isim babası.
Olca Mutlu
Canımız kreeytifimiz.