Salı salı gif

Bugün Salı, evet iştesiniz, belki okuldasınız, belki derse gireceksiniz, belki az sonra uçaktan paraşütle atlayıp biz sıkıcı insanların tepesinden geçerken nanik yapacaksınız (öyle bir şey yapacaksanız kaybolun buradan, lütfen).

Şu gif’i izlerseniz Salı’nız daha iyi geçecek. Garantili. (Pazartesi’nin sözünü bile etmiyoruz farkındaysanız)

Yaaaa! Şu kirpiye bir bakın! Böyle bir şirinlik nasıl olabilir? Isıracan burnunu. Löp diye de nasıl giriyor içine aaa!

Tamam, işinize geri dönün tamam.

Dönmeden önce şunları da okuyuverin ama, biraz ufkunuz genişlesin.

Kirpiler, dişileri erkeklerden daha güçlü olan memeli hayvanlar. Hee doğuruyolar demek bu. Yılan zehirlerine karşı acayip dayanıklılar. Ortalama 5000-7000 arasında dikenleri bulunuyor. Tehlike anında aşırı hızlı şekilde top haline dönüşebiliyorlar ve kasları o kadar güçlü ki elinizle uğraşsanız açamazsınız. Çok sportifler bir de. Koşuyorlar, yüzüyorlar, tırmanıyorlar. ABD’de olimpiyatları bile yapılıyormuş (onaylamıyoruz). Dokunmazsanız aslında pamuk gibi hayvanlar, barış yanlısı. Fakat tehlikede olduklarını hissederlerse dikenleriyle sağlam savunma yapıyorlar. En iyisi sadece göbeklerini okşayalım biz.

Bir de böyle kapların içine koyup, yer değiştiren havanın ağırlığını ölçüp, bunun fiziksel olarak etkilerini araştırıp bilim de yapabiliriz ama şu şirinlik bizi durduruyor şu an.

Hadi şimdi az önce ne yapıyorduysanız ona geri dönün.

Porcupine GIF - Find & Share on GIPHY
The following two tabs change content below.

Tılsımlı Kuark

Beğendiği bilimsel haberleri kendi çapında paylaşırken bir gün, “Gel burada paylaş, bir işe yarasın,” dediler. O gün bugündür yazıyor işte. Durduramıyoruz. Mühendis ama gönlü sosyal bilimlerde. Işığı çok sever. Bir de Solvay Konferansı’na katılmak isterdi çünkü bütün favori insanları orada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.