Nesin Matematik Köyü’ne 1 Ton Kitap

Nesin Matematik Köyü’ne tam bir ton kitap!!!

Geçtiğimiz günlerde James Cameron’un denizaltısı nedeniyle andığımız Woods Hole Oceanographic Institution (WHOI)’da doktora öğrencisi Derya Akkaynak Yellin, Nesin Matematik Köyü’nün yeni kütüphanesi için tam bir tonluk matematik kitapları ve bilimsel dergiler bağışladı.

Mayıs’ta, matematik köyünün bülteninde bir matematik kütüphanesi kurulacağını okuyan Deniz Akkaynak Yellin, kütüphanenin ilk kitapların Massachusetts Institute of Technology (MIT)’den gelmesinin çok güzel olacağını düşünüp işe girişmiş. Sonuç: 41 koli dolusu kitap Cambridge’den Şirince’ye yola çıkmış.

Önce kişisel olarak matematik kitap ve dergilerini toplamaya başlayan Yellin, daha sonra MIT Matematik Bölüm başkanıyla da temasa geçip, bölümdeki öğretim görevlilerinin eski ve güncelliğini yitirmiş kitaplarını bağışlamasını sağlamış.

Gümrük işlemlerinin ardından Aralık’ta Nesin Matematik Köyü’ne ulaşan kolilerden bir tanesi Ali Nesin tarafından yılbaşında hediye olarak açılmış. Kalan 40 koliyse açılmak için kütüphane inşaatının tamamlanmasını bekliyor.

Nesin Matematik Köyü’ne destek vermek isterseniz link budur:
http://matematikkoyu.org/

Haberin tamamını okumak isterseniz de link budur:
http://news.mit.edu/2013/mathematical-philanthropy

The following two tabs change content below.

Can

BNGL ilk kez Facebook sayfası olarak kurulurken “Olm akademisyensin, bilim milim anlarsın bu işlerden. Gel bak böyle bir şey yapmak istiyoruz.” diye kandırıldı, kurucu üyeler arasında yer aldı. Bizimle iletişime geçtiğinizde ciddi cevaplar alırsanız Can’a denk gelmişsinizdir büyük ihtimalle.

Yazar: Can (tümünü gör)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.