Kim Lan Bunlar?

Bilim Ne Güzel Lan!:

“Sayfayım ben!!!”

 

 

Artun Özsemerciyan:

Başka bir paralel evrendeki bir Bilim Ne Güzel Lan’da yazmakta olduğunu düşünüyoruz. Hangi paralel evrende olduğu tespit edilene kadar bu evrendeki versiyonuna siteyi elletmiyoruz, ne olur ne olmaz. Yazıları için tıklayın. (Ne yazısı?)

 

 

Bilgecan Dede:

Hukuğa kafası basmadığından meslek okuluna gitti bu. Ondan sonra gavur bir ustanın yanına çırak verdiler eli iş tutsun diye, çok şükür ustalığını kazanmış ondan, şimdi de usta olmuş çalışıyo. Eli yüzü düzgün biriyle de evermişler. Ben diyorum “bak ileride torun combalak olacak, gel bir şirkette işe başla” ama dinlemiyor ki, asi biraz bu. Yazıları için tıklayın.

 

 

Can Beğ:

BNGL ilk kez Facebook sayfası olarak kurulurken “Olm akademisyensin, bilim milim anlarsın bu işlerden. Gel bak böyle bir şey yapmak istiyoruz.” diye kandırıldı, kurucu üyeler arasında yer aldı. Bizimle iletişime geçtiğinizde ciddi cevaplar alırsanız Can’a denk gelmişsinizdir büyük ihtimalle. Yazıları için tıklayın.

 

 

Firuze Şenbilim:

Alpha Zulu Papa. Sosyoloji dövüş sporcusu. BNGL’yi dojo bellemiş Marx bir ki, hop bir ki, Bourdieu Durkheim Weber diye eğleniyor. Patates yer, bizi sever bi de guş besler. (Freud’la yaklaşmayın.) Yazıları için tıklayın.

 

 

Hafız Lakyab:

BNGL ilk zamanlarında şakalı komiklikli yazılarını esirgemeyen Hafız son zamanlarda yatış pozisyonuna geçerek yattığı yerden Civilization’dir Europa Universalis’tir oyunlara sardırmıştır. Eğer bir gün dünyayı ele geçirebilirse uzmanı olmadığı konularda yazılarına devam edecektir.  Ayrıca, şarkıları tersten söyleyebildiğini biliyor muydunuz? Yazıları için tıklayın.

 

 

Kim Ki Caner:

Persona non grata. Ne kadar uzağa bıraksak da geri dönüyor. Ne yazık ki sayfanın isim babası. Yazıları için tıklayın.

 

 

Kurşun:

O bir akıllı deli, bir düşünce göçmeni, zeptosaniye icinde fikir değiştiren, her türlü konuyla önce ilgilenip sonra dağılan, bilim, felsefe ve sanat hayranı. En son ilgisi robotik olan, öğrencileri tarafından sömürülen ama onları çok seven bir hocamtrak. Yazıları için tıklayın.

 

 

Miles Dyson:

Bir gün eski T-800’e ait sinir ağı modülünü buldu ve dünyayı değiştirdi. SkyNet yüzünden dünyanın sonu geldi, insanlar ve makineler arası savaş başladı. Yok yok daha değil, daha var; ama gün gelecek yapacak bunu. Robotikçi bu arkadaş, web sitemizi de bu yaptı. Bi’ problem varsa buna konuşun. Yazıları için tıklayın.

 

Olca Mutlu:

Canımız kreeytifimiz. Yazıları için tıklayın.

 

 

Setenay Karacay:

“O öyle yazılmaz, şunu da düzeltsenize,” diye diye kendini resmî redaktörümüz olarak atadı. Boş zamanlarını sitede yazım hatası aramakla geçiriyor. Yazıları için tıklayın.

 

 

Tılsımlı Kuark:

Beğendiği bilimsel haberleri kendi çapında paylaşırken bir gün “gel burda paylaş, bir işe yarasın” dediler. O gün bugündür yazıyor işte. Durduramıyoruz. Mühendis ama gönlü sosyal bilimlerde. Işığı çok sever. Bir de Solvay Konferansı’na katılmak isterdi çünkü bütün favori insanları orada. Yazıları için tıklayın.

 

 

Ufuk Gökçek:

“Gel de tıp hakkında yazı yaz” dediler, daha gelmeden bir yazı yazdı. Fakat sonra kendisini gören olmadı. Boş zamanlarında tıp okuyor, kalan zamanlarında ne yaptığını kimse bilmiyor. Bilimi sever, sahtebilimden nefret eder, birayı ise daha çok sever. Yazıları için tıklayın.

 

 

Volkan Tokmak:

Kod yazar ama burada az yazar. Bildiğin hımbıllık yapar, yeni yıldan dileği daha fazla katkı sunmak. Almanya yenildiğinden biz de yenilmiş sayıldık diye yazmadığı konusunda rivayetler var. Yazıları için tıklayın.

 

 

Yasin Talaşçı:

Dil bilgisi ve imlâya tepki olarak doğdu. Yazdıklarını düzeltsin diye eleman bile aldık. Aslen malzeme bilimci olsa da arkadaşları ona ortamlarda “hırdavatçısın” diyor. Yazıları için tıklayın.