Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’ne Evinizden Katılmaya Hazır mısınız?

14-17 Ağustos 2020 tarihinde beşincisi gerçekleştirilecek olan, astronomi ve uzay bilimleri ile ilgilenenlerin sabırsızlıkla beklediği en zengin içerikli yatılı kamp etkinliğini bu sene tabii ki online yapma kararı aldı Kozmik Anafor!

Fiziksel Etkinlik Neden 2021 Yılına Ertelendi?

Kozmik Bey sayfasında uzun uzun anlatmış, biz özet geçiyoruz:

“CoVid var abi, nereye toplanıyoruz?”

Uzmanlar Ne Diyor?

Etkinlikte eğitmen olarak görev yapan Prof. Dr. A. Talat Saygaç, Prof. Dr. Osman Demircan ve Prof. Dr. Lokman Kuzu da bu kararın doğruluğunu; “Böylesi ciddi sağlık riski yaşadığımız günlerde, halkımıza toplu ortamlarda bulunmaktan uzak durmalarını tavsiye ederken bu festivali 500 bilimseveri bir araya toplayarak gerçekleştirmemiz halkımızın bilime olan güveni azaltırdı,” şeklinde değerlendiriyorlar.

Belediye Ne Diyor?

Festivale dört yıldır destek veren Kumluca Belediyesi de aynı görüşte. Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, “Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali’nin bu yılki virüsten korunma tedbirleri kapsamında düzenlenememesinden dolayı üzüntü içerisindeyim. Etkinliğin online gerçekleştirilmesi için belediyemiz olarak tüm desteğimizi vereceğiz,” şeklinde konuştu.

En Önemli Soru : Sokaktaki Vatandaş Ne Diyor?

“Covid movid yok abey, bunlar Amerikalıların bizim ekonomimize karşı oynanan kirli oyunlardır. Biz gerekirse bu bayrak ve bu millet için fazladan iki tane buzdolabı alır, yine teslim olmayız!!!1!1”

İyi de Birader, Online Festival Nasıl Yapılacak?

Dev gözlem teleskoplarıyla Olimpos’tan yıldız, gezegen, galaksi, nebula ve meteor yağmuru görüntüleri, uzmanların açıklamaları eşliğinde Kozmik Anafor, Feza Gezginleri, Hypatia Bilim, Gerçek Bilim ve Gelecek Bilimde Youtube ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayımlanacak. Aynı zamanda alanında uzman profesörler, akademisyenler ve astrofotoğrafçılar astronomi ve uzay bilimleri alanındaki önemli konuları canlı yayında sunumlar şeklinde izleyicilere aktaracaklar.

Online etkinlik boyunca gündüzleri uzmanlar günde dört sunumla canlı yayın yapacaklar. Gece ise, sabaha kadar profesyonel dev teleskoplarla Olimpos’tan uzmanların anlatımı eşliğinde canlı yayınlar gerçekleşecek.

Online etkinlik ile ilgili detayları ve bildirimleri festivalin bu linkten ulaşabileceğiniz grubuna üye olup takip edebilirsiniz.

Seviyorsanız gidin üye olun bizce!

The following two tabs change content below.

Bilim Ne Güzel Lan!

“Sayfayım ben!!!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.